БЕБЕТАТА ПРЕЗ ПЪРВИТЕ 6 МЕСЕЦА ТРЯБВА ДА СЕ ХРАНЯТ И С ТВЪРДА ХРАНА ПДФ Печат Е-мейл
Здравословно хранене - Правилно хранене
Написано от admin   

 

 

 

 

Майките не трябва да хранят бебетата си само с кърма през първите шест месеца, защото новородените може да развият алергии, предупреждават експерти по храненето на деца. Британското правителство обяви, че ще разгледа проучването за кърменето на лекари, публикували го в „Британски медицински журнал”, че сегашната политика може да доведе до това бебетата да получат нездравословен недостиг на желязо, хранителни алергии и болести водещи до хранителна непоносимост съобщава Агенция "Фокус".  В момента, на майките е казано да не дават на децата си твърда храна преди навършването на шест месеца. Но, серия проучвания внушава, че това може да доведе до дългосрочни вреди, казват експертите. „Нашето мнение, като автори е, че най-разумният среден път е момента е между четвъртия и шестия месец”, казва пред вестник “Таймс” Алън Лукас, директор на Центъра за проучване храненето при децата към Лондонският университетски колеж. 

 

 

 

 

Рекламата

Анкета

Обичате ли съпруга/та си?